Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego online?

Obecne czasy wymagają od nas, by sporą część zajęć i aktywności przenieść do Internetu. Nauka języków jest tym, co z powodzeniem może odbywać się w naszych domach za pośrednictwem mediów – wystarczy do tego łącze, głośniki lub słuchawki oraz odrobina wytrwałości i samozaparcia.

O tym, jakie korzyści daje nauka języka niemieckiego online, dowiecie się z poniższego artykułu.

Flaga Niemiec - niemiecki online

Korzyść 1: niższe koszty edukacji

Niemiecki online to przede wszystkim dużo mniejszy wydatek, niż lekcje stacjonarne. Głównym powodem jest fakt, iż nie trzeba wynajmować sali: ćwiczenia odbywają się w zaciszu domowym, dlatego na dzień dobry możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych miesięcznie – również na dojazdach. Jeżeli mamy wystarczająco dużo samozaparcia, darmowa część Internetu wystarczy w zupełności, aby samodzielnie opanować język: doskonale temu służą filmiki na YouTubie, strony poświęcone niemieckiemu od podstaw, a jeśli nasz poziom jest już trochę wyższy – doskonałym ćwiczeniem jest chociażby:

  • oglądanie filmików,
  • czytanie fragmentów książek,
  • przeglądanie obcojęzycznych forów,
  • toczenie dyskusji po niemiecku.

Ma to bardzo dobry wpływ nie tylko na nasze słownictwo, ale również na oswojenie z żywym językiem. Jeżeli chcemy skutecznie uczyć się niemieckiego, powinniśmy od początku stawiać na praktykę i naturalność. Jak twierdzi internetowy biznesmen i autorytet, Michał Szafrański: „Niemożliwym jest nauczyć się języka obcego na kursie, jeśli ta “nauka” sprowadza się do odrabiania zadania domowego dwa razy w tygodniu. Jeśli nie uczysz się codziennie, systematycznie i w odpowiedni sposób, to nawet najdroższy kurs na świecie Ci nie pomoże.”

Korzyść 2: niemiecki online, który jest dostępny 24/7

Tradycyjny kurs niemieckiego wymaga od nas dyspozycyjności o określonych porach. W trakcie kursu niemieckiego on-line musimy zgrać się jedynie podczas lekcji na żywo, a w tym układzie i tak są one dużo łatwiejsze do odbycia: we własnym domu nie musimy się spieszyć, możemy siedzieć w kapciach i popijać herbatę, a gdyby termin lekcji zastał nas w korku, to również nie stanowi problemu, ponieważ dziś niemal każdy nosi w kieszeni telefon z dostępem do Internetu. Kurs niemieckiego online pozwala na odbycie niemal każdej lekcji o dowolnej porze, dlatego jeśli wiedza najlepiej wchodzi nam do głowy o pierwszej w nocy, nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie wtedy poświęcić kilka minut na ćwiczenia.

Ditto lekcje niemieckiego online dla dzieci

Korzyść 3: stały dostęp do wszystkich materiałów

Język niemiecki online ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę: wszystkie odbyte lekcje, wszystkie materiały, czy powtarzane słownictwo, zostaje już na zawsze w naszych zasobach. I o ile każda lekcja, którą odbywamy na żywo i stacjonarnie, nie jest możliwa do powtórzenia, o tyle niemiecki online pozwala na wielokrotne powtórki, aż zdołamy całkowicie opanować materiał. Ponadto lekcje online zawierają wiedzę uporządkowaną i podaną w przystępny sposób:

  • słownictwo,
  • ćwiczenia gramatyczne,
  • fiszki,
  • przykłady zastosowań,
  • materiały audio prezentujące właściwą wymowę.

Trudno przecenić korzyści, jakie płyną z materiałów dostępnych dzięki lekcjom online: czasami jedno ćwiczenie trzeba wykonać kilka razy, zanim zrozumie się i zapamięta daną zasadę. Podczas lekcji stacjonarnych często nie ma na to czasu, a gdy wszystkie materiały i lekcje są dostępne przez cały czas, nauka okazuje się skuteczniejsza i dużo mniej stresująca.

Korzyść 4: personalizacja kursów

W przeciwieństwie do zajęć stacjonarnych, lekcje niemieckiego online dają możliwość wyboru tego, co chcemy ćwiczyć w danym momencie. Wszystko zależy od naszych umiejętności, od potrzeb oraz od tego, na co po prostu w danym momencie mamy ochotę: czy chcemy powtórzyć słownictwo, wykonać ćwiczenia gramatyczne, przećwiczyć wymowę… Korzystając z kursu niemieckiego online, mamy możliwość i wygodę dostosowania lekcji do nas samych. Przekłada się to nie tylko na nasz komfort, ale również na szybkość przyswajania języka.

Opanowanie języka naszych zachodnich sąsiadów nie musi być wcale trudne, ani nieprzyjemne – można to zrobić w domowym zaciszu i własnym tempem, nie rezygnując jednocześnie z kontaktu z wykwalifikowanymi nauczycielami. Metoda kursu online zdobywa coraz większą popularność i jest ceniona nie tylko przez uczniów, ale również w gronie specjalistów.

Źródło: http://www.openculture.com/free_german_lessons

 


Leave a Reply